Puding Pani Elvisovej (PPE) je slovenská elektro-indie-popová kapela v zložení Slivka (spev), Miloš (bicie), Pino (klávesy) a Viliam (basgitara). V marci 2021 skupina vydala svoj nultý album „Mohérpop“, ktorý mapuje obdobie ich začiatkov a prináša kolekciu doteraz nevydaných EP a rádiových singlov, ktoré skupinu dostali do širšieho povedomia.

Skupina vznikla v roku 1995 v Košiciach a okrem Mohérpopu má na konte ďalšie 4 albumy Automati (2004), Play/Pause/Eject (2007) π (2010) a Tektonická Platňa (2015). Medzi najznámejšie skladby patria Gramatika, Hopa-hopa, Sisisisi, Mladí Chemici či Milošove meniny.

V rokoch 2010-2012 získali PPE na Radio_Head Awards trikrát za sebou ocenenie Najlepšia koncertná kapela roka, v roku 2011 s pesničkou Astoria aj Singel roka. Kapela odohrala množstvo koncertov u nás aj v zahraničí a je stabilným hosťom najväčších slovenských festivalov ako Pohoda, Grape či Žákovic Open, ale vystúpila aj na Colours of Ostrava, Rock for People, Sziget, EuropaVox, či TransMusicales Rennes.

www.ppe.sk

www.facebook.com/PudingPaniElvisovej

www.instagram.com/puding_pani_elvisovej/